Seçme Yerleştirme ve İşe Alım

Seçme Yerleştirme ve İşe Alım

Doğru çalışanı işe almak çalışanınızın verimliliği sayesinde size olumlu olarak geri döner, başarılı iş ilişkileri oluşur ve tüm iş ortamında pozitif bir etki bırakır.

Doğru çalışanı işe almak iş üretiminizi artırır ve kalitesi, öngörülü düşünceleri, olumlu bakış açısı ve zorlu görevlerin başarıyla üstesinden gelmesi sayesinde ödediğiniz ücretin misliyle fazlasını size kazandırır.

Gemba İnsan Kaynakları Yönetimi Danışmanlık Organizasyonu olarak danışanlarımızın iş alanlarına uygun profesyonel iş gücünü işletmeleri adına değerlendiriyor ve deneme süresi boyunca kariyer takiplerini yapıyoruz.

Piyasa dinamiklerini ve sektörünüzü gözeterek değerlendirme merkezi araçlarıyla süreci destekliyor, iş ortaklarımıza kaliteli, verimli ve sonuca yönelik hizmet veriyoruz.

Bunu;

Şirket analizi yaparak; İşletmenizin kültürünü ve ihtiyaçlarını belirleyerek, danışan firma yetkililerinden detaylı bilgi alarak yaparız. Çalışan profili beklentilerini, alım sürecini netleştirir ve gerekli tüm unsurların tespitini yaparız.

Söz konusu pozisyonun genel niteliklerini ve yetkinliklerini belirleriz.

Projeye uygun danışman atamasını yaparız.

Pozisyonun nitelik ve yetkinliklerini içeren ilanı hazırlayıp, uygun kariyer portallarında ve sosyal medya platformlarında yayınlarız.

Ön görüşmelerin gerçekleştirilmesini sağlarız. Tüm adaylarımızı telefon ile merkezimize ya da alternatif mülakat noktalarına davet ederiz. Pozisyon ve adayın niteliğine göre grup veya bireysel mülakatları organize ederiz. Gruplarda vaka ve role-play uygulamalarımızı geçen adaylarımızı yetkinlik bazlı bireysel mülakata alırız. Pozisyon gereği veya danışan müşterimizin talebi doğrultusunda yetenek ve kişilik testleri uygularız. Bunun sonucunda, aday listeleri belirleriz. Detaylı danışman raporlarından oluşan kısa liste çözüm ortaklarımızla paylaşılır ve uygun aday profilleri, mülakat organize edilerek iş ortaklarımızla görüştürülür.

Adayların danışan müşteri firmaya yönlendirilmesi organizasyonundan sonra;

  • Referans kontrolleri yapılır.
  • Ücret teklifini sunulur.
  • Ve takip eden zamanda süreç izlenir.